Podražděnost, agrese, hrdost, pycha

Dobry den. Muj problem spočiva v me změně chovani. Posledni dobou asi rok, jsem podražděny až agresivni. Zaměrně se snažim vyvolavat konflikty na ukor toho, že se s někym porvu. Lepe řečeno chci a asi mě to děla i dobře, když maji lide ze mě respek - strach. Jsem da se řici i impulzivni a vznětlivy pak toho třeba hodně lituji když vybouchnu ale to už je pozdě. Upozornuji, že jsem nikomu neubližil. Jsem i hodně naladovy, hrdy a pyšny. Chci změnit svou osobnost ale nejde to. V dětctvi jsem byl naopak klidny, malomluvny, stydlivy, ktery si nechal vše libit. Dnes jsem pravy opak. Ještě bych dodal, že mi je 24 let. Nechci byt takovy, když vim, že pak svych špatnych věci lituji. Chci se zeptat o jaky problem by se mohl jednat? Mam navštivit psychiatra a svěřit se? Nebo to mam nechat tak jak to je? Děkuji moc za zodpovězeni meho dotazu a za každe dobre rady. S Pozdravem Milan :)

Odpověď odborníka:

Milane,

navštivte psychologa - psychoterapeuta, který s Vámi bude dlouhodobě pracovat. Vhodná může být i hypnóza. To, co potřebujete je ovládat a efektivně zacházet se svými reakcemi. Člověk se mění a změnit se může, pokud sám chce a ví, jak má to nové chování vypadat.

Tak jak jste v dětství byl klidný a teď jste náladový (což může souviset s mnoha faktory vč, dospívání, pracovními/studijními povinnosti, změnou rodinné situace atd. atd.), můžete do budoucna být zase jiný, pokud na sobě budete pracovat.

PhDr. Sylvie Navarová
PhDr. Sylvie Navarová

Specializace: Psychologie
Pracoviště: CETERAS - Centrum terapeutických služeb

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: