Pohlavní nemoci

Dobrý den, ráda bych se informovala, jak je to s přenosem pohlavních nemocí. Dočetla jsem se, že chlamýdií se lze nakazit i v bazenech a saunach - nedostatečná hygiena. Kapavka a syfilis údajně na vzduchu během několika málo vteřin hyne. Mohu dostat tedy nějakou nemoc pokud bych se náhodou dotkla nějakého sekretu v sauně? Mohu dostat syfilis pokud se bakterie dotkne kůže např.na podbřišku? Jak dlouho tyto bakterie vydrží na vzduchu na nějakém předmětu včetně hiv? Mám strach, vím, že neopodstatněný. Mám stálého přítele. Avšak stále si představuji, že někdo nakažený si sáhne do kalhot pak na sedátko v bazeně, následně se místa dotknu já a nevědomky si sáhnu na svoje genitálie nebo jen na kůži podbřišku. Prosím o objasnění mého úzkostlivého a přehnaného dotazu, což si uvědomuji. Děkuji a omlouvám se.

Odpověď odborníka:

Domnívám se, že vaše obavy jsou skutečně neopodstatněné - přenos těchto pohlavních chorob na WC či v bazéně je čistě teoretický, pohlavní nemoci se tak jmenují proto, že k jejich přenosu je nutný pohlavní styk, jinak tyto bakterie velmi rychle hynou.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x