Polyp v děloze a vysoká sliznice

Hezký den, pane doktore, loni v dubnu, před dovršením 46. roku, mně skončila menstruace. Antikoncepci jsem neužívala a neužívám. Léky rovněž ne, tlak 125/80, váha 68 kg při 165cm výšce, dva porody, jedno umělé přerušení těhotenství. Loni v červenci se dostavily pro klimaktérium typické návaly, které jsem od počátku září začala řešit pomocí fytoestrogenů v podobě desetidenního užívání nálevu z červeného jetele každý měsíc. 16. ledna se ovšem objevila komplikace v podobě čtyřdenního krvácení - třetí den bylo velmi silné. Dnes jsem navštívila svého gynekologa, který mi po sonografickém vyšetření sdělil, že v mé děloze se nachází zhruba centimetrový polyp a její sliznice je abnormálně vysoká - podle jeho názoru 11 mm. Okamžitě mě po výhrůžce rakovinou chtěl poslat na kyretáž dělohy v celkové anestézii, což jsem i kvůli manipulaci ze strany lékaře výhrůžkami odmítla. Ptala jsem se jej na jiné možnosti řešení a na to, zda je tento nález vůbec třeba vnímat jako problém, na toto jsem ovšem odpověď nedostala, proto prosím o názor Vás. Děkuji. Květa M.

Odpověď odborníka:

Nález polypu v děloze a výška endometria 11 mm v menopauze je jasnou indikací ke kyretáži,jiná cesta není,a zhoubné bujení je nutno histologicky vyloučit příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
estrogenová dominance | Od: jan doktor | 1.2.2016 07:04
Vysoké endometrium v klimakteriu znamená, že hormonální poměr estrogenu a progesteronu ve Vašem těle je špatný. V jednom jediném má pan doktor pravdu - riziko rakoviny zde je,ale žádná kyretáž to nevyřeší, neboť stav se bude cyklicky opakovat a do roka se situace zopakuje. Nechte si řádně udělat hormonální rozbor a pravděpodobně zkuste alternativní léčbu gestageny (progesteron, příp. i jako tělísko).
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: