Popraskaný jazyk po radioterapii

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možné příčiny popraskaného jazyka. Přítel, 22 let, se léčil s lymfatickým onemocněním, podstoupil chemoterapii i radioterapii. Po poslední radioterapii ho ovšem začaly provázet různé problémy s afty, popraskaným jazykem (podélné praskliny), občas lze spatřit i červené boláky různé velikosti (většinou průměr do 1 mm). Afty už vymizely, ale problémy s jazykem přetrvávají už měsíc. Samozřejmě to vede k problémům s příjmem potravy kvůli bolesti. Přítel si dále stěžuje i na to, že prakticky přišel o chuť, víceméně skoro netuší, co jí. Co může být příčinou?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o nežádoucí účinky chemoterapie a radioterapie. Doporučuji Vám obrátit se na jeho onkologa, který má s těmito nežádoucími účinky větší zkušenosti a jistě mu bude schopen pomoci. Zdravím Vás.

MUDr. Lea Blahníková
MUDr. Lea Blahníková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Obvodní lékař, Vidnava

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: