Posílení svalů

Dobrý den, Prosím,můžete mi poradit?navštěvuji posilovnu a dočetl jsem se,že pro posilovací trénink je potřeba mít zesílené svaly HSS.nikde jsem však nenašel, jakým způsobem tyto svaly procvičit. Děkuji za radu a přeji hezký den.Libor 1975,

Odpověď odborníka:

Hluboký stabilizační systém obsahuje svaly, které obklopují břišní dutinu. Je jich hned několik a každý je možné posilovat různým způsobem. Komplexní odpověď na tento dotaz je nad rámec této poradny. Doporučil bych se podívat například sem, kde je problematika HSS dobře popsána. Posilování těchto svalů je hlavně prevencí případných kýl při extrémní zátěži a zvýšeném nitrobřišním tlaku.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
HSS | Od: Ivana | 17.9.2009 00:17
Dobrý den, na stabilizační systém opravdu posilovna nestačí. Mám již léta problémy s pohybovým ústrojím celkově a posilovnu celkem bez výraznějších výsledků navštěvuji stále, posiluji tím ovšem především "dlouhé" svaly. Ale na doporučení fyzioterapeuta jsem přidala cvičení s Flexi-barem. Jde o ohebnou tyč, kterou během cvičení pod dohledem instruktora udržujete stále v pohybu a tím posilujete právě ty svaly, které jinak procvičit nelze. Snažte se ve svém okolí najít zařízení, kde se flexi-bar provozuje. Podobně by vám mohlo pomoci také cvičení Pilates, se kterým ale zkušenost nemám. Pozitivní zkušenosti mám také s cvičením Tai-Tchi.
Mimochodem, ten kdo Vám tuhle radu dal, zaslouží uznání, měla by platit pro každého, kdo se aktivně pohybuje, je to dobrá prevence nejen potíží v břišní dutině, ale i potíží právě s pohybovým ústrojím.
S pozdravem Ivana
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: