Poškození kůže náplastí

Dobrý den, mám dlouhodobější problémy s bolestí ramene při hraní volejbalu, proto jsem používala tejpovací náplast k zafixování. Nicméně asi během druhého měsíce bylo na kůži používání náplasti čím dál víc vidět. Raději jsem s tejpováním přestala, ale na kůži v oblasti ramene i paže mám viditelné pruhy, kde náplasti byly, kde jsou světlejší fleky, jako kdybych na těch místech částečně přišla o pigment. Na fotce to bohužel není až tak zřejmé, ale alespoň pro představu. Můžete mi prosím poradit, jak bych mohla poškozenou kůži zregenerovat, ať už třeba nějakou mastičkou, bylinkami nebo zvýšeným příjmem nějakého vitamínu? Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den. S pozdravem, Lucie.

Odpověď odborníka:

Po opakované traumatizaci kůže mohou přetrvávat posuny pigmentu. Zda časem dojde k úplné normalizaci, to vám nikdo dopředu neřekne. Hodně promazávejte ( např. Cicaplast).

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: