Potíže

Již jednou jsem zde psala dotaz (http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/bolest-stehennich-svalu-brneni-prstu-na-rukou-74174), od té doby jsem byla na MRI krční páteře včetně míchy - vše v pořádku, dále na EMG LHK - výsledek: lehké senzitivní postižení n.ulnaris. Asi před měsícem se mi na stehně objevil flek a asi 14 dní na to zmizel, ale udělalo se mi několik dalších malých flíčků po těle, hlavně na nohou a břiše. PL mi díky tomu nechal udělat western b. na chlamydie i borelie - výsledky negativní. Flíčky po těle byly nejdříve červené, později bledly a nyní po braní Xadoxu a používání masti s kortikoidy jsou již téměř pryč.(nevím zda to může souviset, nikdo mi neřekl o co se jedná) Na poslední kontrole na neurologii mi bylo zděleno, že s tím n.ulnaris se nic nedělá, že EMG výsledek je téměř bez nálezu a že mám brát dál magnezium a už nejsem pozvána ani na kontrolu, prý jsem zřejmě pouze vyčerpaná. Stálá bolest stehenních svalů však trvá a v levé ruce mám menší sílu.Prosím o váš názor, zda by bylo potřeba doplnit nějaké další vyšetření nebo zda můžu být opravdu v klidu a o žádnou vážnou nemoc se nejedná. Děkuji

Odpověď odborníka:

Píšete, že na EMG je postižení ulnárního nervu, na MR krční míchy normální nález - lze tedy předpokládat že brnění ruky je od léze ulnárního nervu. Toto bývá velmi často v oblasti lokte - nejste po úrazu v této oblasti ? nemáte při sezení nebo při práci tendenci se opírat o loket ? - pokud ano, asi by bylo dobré na to myslet a pohybový stereotyp změnit.
Stran vyrážky - spolu s postižením nervového systému se nabízá borreliosa, ale pokud postižení ruky předcházelo výsev vyrážky, asi bych souvisost nehledala.
Zkuste magnesium, cvičit ruku a pokud potíže budou trvat, objednejte se znovu ke kontrole.

MUDr. Magdaléna Hlavačková
MUDr. Magdaléna Hlavačková

Specializace: Neurologie
Pracoviště: neurologická ambulance Uherský Brod

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Vyrážka Popisem Vam cely moj problem. Zacalo to asi pred mesiacom. Boli sme na...
  • Steatosa jater Dobrý pane(í) doktorko(e), obracím se na Vás s dotazem ohledně...
  • Naražená žebra Před třemi týdny jsem si narazila žebra. Byla jsem u lékaře a na...
  • Pilulka proti početí Stala se mi taková věc. Jsem s přítelem ve Francii a při...
  • Naražená žebra Je to deset dní co jsem spadl asi tak z metru na novodurovou...
  • Kousnutí nutrií Dcera krmila nutrie v rybníku a jedna ji kousla do prstu. Ranka...
 
Naposledy čtené: