Potíže s dechem

Múžete mi prisím poradit na koho se obrátit? Už léta se nemůžu dodechnout a posledních 5 let je to horší a horší.Jsem 65. ročník.Mám s tím problémy nejen při práci,ale i v klidu a i při jídle.Mám pocit,že musím vydechnout až na samé dno,abych se mohla nadechnout.Když se s někým bavím,musím se kolikrát vzdálit a jakoby zívnutím se nadechuju a vydechuju až se najednou nadechnu a úplně se mi uleví.Před 4lety jsem byla na ECHU,vše v pořádku,v závěru zprávy je napsáno:drobné insuficience mitrální i trikuspidální na morfologicky normálních chlopních.Astma nemám a na spirometrii mi napsali:RV je zvýšený,ale v poměru k TLC na horní hranici.Incip.hraniční hyperinflace v.s.při nedodechnuté VC. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Paní Jirků, přeji Vám dobrý den. Vaše obtíže mohou spadat asi do třech různých oborů : interna pokud je to "od srdce", plicní, pokud je to "od plic" a neurologie, příp. psychiatrie, pokud je to od "nervů". Mnohé napoví podrobý rozhovor a vyšetření, které může provést pouze Váš obvodní lékař. Navštivte ho a trvejte na tom, že Vaše obtíže si zaslouží objasnění a řádnou léčbu. Pkud Vám nevyjde vstříc, uvažujte o změně lékaře, případně na něj podejte stížnost u české lékařské komory.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Dýchání | Od: marie | 23.12.2008 00:11
Dobrý den,
mám ty samé obtíže co popisuje paní Jirků, popsala úplně přesně to samé co pociťuji také já, chtěla bych jen vědět, jestli už víte o co se vlastně jedná.

děkuji Marie
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: