Povlak na jazyku

Dobrý den. Na jazyku se mi udělal ze dne na den bílý povlak, vypadá jako nějaké chloupky strašně malé a je jich spousta a u kořene jazyka se mi udělali 2 větší výrostky a pár jakoby "beďárků" které jsou i na horním patře. Původně mě i bolelo v krku, a měl jsem tam taky ty "beďárky" ale i s bílou hlavičkou jako u klasických.. teď už mě v krku nebolí, zato mě strašně pálí jazyk, zejména špička jazyka, kde ale skoro žádný povlak není. Prosím o pomoc v podobě vysvětlení, co by to mohlo být za nemoc a jak dále postupovat. Kartičku pojišťovny jsem někde ztratil a momentálně si nemohu zařídit novou, přijmou mě u lékaře i bez ní, pokud mě mají uloženého v databázi?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pane Jiří. Na přiložené fotce bohužel není jazyk skoro vidět... Povlak jazyka provází řadu stavů, nejběžněji infekcí horních dýchacích cest. Doporučil bych tedy nejdříve konsultovat stav v lékárně - mohou pomoci různé přípravky k vyplachování úst, poradí Vám. K lékaři zajděte v případě zhoršení, zda Vám ošetří i bez dokladu o pojištění (pokud Vám důvěřuje, je to možné...), bude dobře ověřit dopředu.

MUDr. Aleš Ducháček
MUDr. Aleš Ducháček

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktický lékař, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x