Přecitlivělost na světlo

Dobrý den mám problém který trvá zhruba od listopadu.Když se kouknu třeba na strop a vedle je zaplé světlo tak při mrknutí se mi to světlo rozmaže do svislých pruhů vždy směrem dolů,A všechny světla my přijdou ostrá a venku začíná být hezky a slunce a když je slunce tak ani rači nevycházím ven.Zvažuji návštěvu očního lékaře,ale tam mají přístroj ve kterém se rozvítí světílko do kterého se koukám tak aby mi to neublížilo když se podívám z okna na auto odraz slunce tak asi minutu vidím ten odraz nebo spíš než to odezní tak nevým jak dlouho by to trvalo než by to odeznělo kdybych se podíval do toho přístroje v říjnu sem byl na pravidelném očním vyšetření a nic.potíže začaly v listopadu.Piju kofolu a minerálky ale jídlem a pitím to asi není ( skoušel sem i čaj s kustovnice čínské)Často mě pálí žáha nejčastějni večír když si lehnu a mívá m v očích ospalky. Ráno ta přecitlivělost je slabší když si uměju obličej tak mi to vadí víc.Ale večír když si umeju obličej tak zase je ta přecitlivělost slabší.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, přetrvávání parazitního obrazu světla po koukání na odraz od kapoty je fyziologický. Je to reakce sítnice na oslnění. posvícení do oka Vám neublíží, maximálně je to trochu nepříjemné, právě vzhledem k intenzitě světla. Pálení žáhy nemá souvislost s očima. A může souviset už jen s pitným režimem, jaký uvádíte. Mohlo by stačit pouze nahradit kofolu a minerálky jen za neperlivou vodu a nejíst 3 hodiny před spaním. A co se týče dalších očních potíží, tak by se mohlo jednat jen o syndrom suchého oka. Pořiďte si v lékárně umělé slzy a kapte pravidelně 5x denně během doby, co jste vzhůru, a to po dobu 10 dní. Pak snižte na 3x denně ještě minimálně 3 týdny. Jestli se po 14 dnech nedostaví ani mírné zlepšení, tak navštivte očního lékaře.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: OFTEX oční klinika Pardubice a oční centrum Hradec Králové

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
ucho | Od: jan | 19.4.2014 21:02
a ještě mi praská v uchu nevím jestli je to důležité ale začalo to zhruba stejně jako ta přecitlivělost taky v listopadu praskání v uchu když zívám nebo polikám v leže
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Alergie může být příčinou pracovní neschopnosti
Články: Alergie může být příčinou pracovní neschopnosti
Různé potíže spojené s...
Modřiny mohou být prvním projevem hemofilie
Články: Modřiny mohou být prvním projevem hemofilie
Hemofilie je dědičná...
Ječné zrno
Články: Ječné zrno
Ječné zrno, hordeolum, je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Velikost penisu a sexuální uspokojení žen
Články: Velikost penisu a sexuální uspokojení žen
Zajímalo vás, jak závisí...
I oči mohou onemocnět rakovinou
Články: I oči mohou onemocnět rakovinou
I když zhoubné nádory oka...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: