Před několika měsících js...

  • Dotaz od: Pavel Vaněk
  • Publikováno: 12.3.2008
  • uLékaře.cz

Před několika měsících jsem se zpotil (mokré vlasy v týle), „ofouklo“ mne a dalších několik dnů jsem při pohybu hlavou jsem cítil nestabilitu. Poté to pominulo. Zůstal však pocit tlaku v obou uších vycházející z oblasti za boltcem. Kromě toho pociťuji jakousi „strnulost“ jdoucí od ucha do oblasti lící (subj. patrné při pohybu svalů ve tváři). Strnulost vychází také od ucha i do oblasti dolní čelisti a od ucha dolů (krk – patrné při sklonění hlavy). Dýchání nosem je bez obtíží, často však polykám hlen (i když nejsem zachlazen a nosem dýchám bez obtíží) – dávám to do souvislosti s tímto problémem. Tyto příznaky jsou víceméně trvalé, jejich intenzita se liší v závislosti na zachlazení. Stalo se mi také jednou při zachlazení, že mi to na několik dnů „šlo do uší“ (měl jsem je zalehlá), což jsem před započetím těchto problémů nikdy nezaznamenal. S tímto problémem jsem se obrátil na svého obvodního lékaře, který vyslovil hypotézu o tom, že to mohou způsobovat zuby; toto ovšem vyvrátilo odborné vyšetření na stomatologické klinice. Dále jsem se obrátil na ušní oddělení spádové nemocnice. Zde mi udělali rtg snímek paradutin – bez problémů, vyšetřili sluch a k nastíněným obtížím mi bylo řečeno, že se s tím mám naučit žít. Prosím pro posouzení tohoto problému, protože je dlouhodobý, nelepší se a nevím, zda se neprojeví v jiných aspektech zdravotního stavu.

Odpověď odborníka:

Pane Vaňku, přeji Vám dobrý den! Vaše potíže nejsou na dálku řešitelné. Bez podrobného vyšetření popisované oblasti a důkladného rozhovoru nejsem schopen k tomu říci nic bližšího. Podle popisu se však jedná o potíže tzv. subklinické. Ty nespadají do žádné diagnostické kategorie, nejsou to nemoci, ale stavy řekněme, narušeného zdraví. Těmito stavy se lékaři často nezabývají. Zkuste promluvit se svým lékařem o tom, že byste se těchto nepohodlných projevů rád zbavil. Nestyďte se za to, máte nárok žít zdravě. Pokud Vám lékař nepomůže, zkuste jej změnit, případně vyhledejte pomoc lékaře specializujícího se na holistickou (celostní) medicínu.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Podobný problém | Od: Ondřej Špaček | 7.9.2010 22:56
Dobrý den pane Vaňku,
chtěl bych se Vás zeptat jak a jestli se váš problém vyřešil. Mám totiž v současné době podobné obtíže jako popisujete vy a přetrvávají u mne již dva měsíce. Lékařů už jsem navštívil několik, ale zatím bez ůspěchu. Předem moc díky za odpověď. Špaček
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
I jedlými houbami se lze otrávit
Články: I jedlými houbami se lze otrávit
Houbaření je sice český...
Brzlík
Články: Brzlík
Brzlík leží ve vrcholu...
Známe bič na nadměrné pocení kdekoli na těle
Články: Známe bič na nadměrné pocení kdekoli na těle
Mnoho lidí si myslí, že...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: