Pretrvávající bolesti zasahující páteř a dolní končetiny

pretrvávající bolesti zasahující páteř dolní končetiny s vystřelující bolesti do hlavy, vše v pravo, bolest pravého prsu MR - 22,02,2016 MR LS páteře : Na kont. vyšetření je nález ve srovnání s ním výš. z 24.10.2015 stacionální - obray viceatážového zúžení páteřního kanálu bez známek přerušení signálu durálního vaku na myelosekvenci, zde jen imprese na jeho přední ploše v rozsahu L2-L5. Bederni lordoza je plynulá , obratl. těla bez posun. bez trauu. či lož. změn. Chondrozy disců v celém průběhu L. páteře, osteochondroza disku L5-S1, Spondylartrotické změny L3-S1, víceatážové zúžení kanálu v rozsahu L3-4 a L4-5 při kombinaci degenerativních změn- osteoprodukce na kloubech, hypertrofie žlutých vazů, naznačené protruze. Nejsou známky herniace disků. Těžké degenerativní zůžení faromina L5S1 vlevo. Závěr - Stacionální obraz mírné víceetážové degenerativní stenozy páteřního kanálu. Foraminostenoza L5/S1 vlevo. Potíže mám již tři týdny a po 12 infúzích je stav stejný stále přetrvává bolest, při delším stání třeba u vaření je mi s bolesti až na omdlení. Prosím poraďte co mám dělat.

Odpověď odborníka:

Nález popisuje množství významných změn, které mají podklad v dlouholetém přetěžování nebo nedostatečném preventivním cvičení. Tak je to bohužel často. Nepopisujete sice "klinické vyšetření včetně reflexologického", přesto Váš popis a údaje o efektu léčby ukazují na možnost zlepšení funkčních poruch páteře, pokud to bdue učiněno" aktivně fyzioterapeuticky", tzn,že běžná fyzioterapie nestačí. je třeba rukou lékaře nebo fxzioterapeuta pod přímým lékařovým dohledem( tedy ne na dálku)je třeba současně zlepšovat funkci a současně dle získaného zlepšení cíleně cvičit, aby bylo možno zlepšení nejen udržet ale rozšiřovat na okolí a postupně zlepšení stabilizovat. běžné cvičení nestačí, je třeba tato kombinace. V ČR takto pracují často lékaři sportovní, neurologové, rehabilitační a TV- Bohužel ne všichni. Je třeba vyhledat.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Podezření na kýlu? Poraďte se on-line!
Články: Podezření na kýlu? Poraďte se on-line!
Kýly patří k nejčastějším...
Zánět spojivek
Články: Zánět spojivek
Konjunktivitida, zánět...
Vyrážka, povlak a pupínky v ústech? Mykóza signalizuje slabou imunitu!
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
I mráz může poranit kůži
Články: I mráz může poranit kůži
Mráz dokáže kromě krásných...
Poruchy spánku
Články: Poruchy spánku
Mnoho z nás občas trpí...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x