Příčina smrti

Vážená paní doktorko Dogoši, v úmrtním listě je skutečně napsáno E965,851. Vysvětlete mi prosím, co to je dědičná neuropatická amyloidosa. Týkalo by se to také mé osoby. Dotyčný ale zemřel z úplně jiné příčiny. Je možné, že by do úmrtního listu napsali takový nesmysl? Kde je možno zjistit pravou příčinu smrti ? Srdečně vás zdravím a děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, amyloidoza znamená ukládání zvláštní bílkoivny, amyloidu, do tkání, s následným různým postižením, například nervů. V úmrtním listě je víc diagnóz: bezprostřední příčina úmrtí, základní příčiny úmrtí, a nakonec všechny nalezené diagnózy, jak klinických nemocí, tak histologických nálezů patologa (to se týká například nálezu amyloidu v oblasti nervové tkáně). Doporučuji vyhledat jakéhokoli lékaře a ukázat mu úmrtní list, aby Vám přímo nad ním vysvětlil, k čemu která nemoc nebo popsaný nález patří.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Klasifikace | Od: Robert | 28.12.2010 09:08
Taky jsem hledal příčinu úmrtí svého biologického otce. Základní otázka kterou si musíte položit je kdy váš příbuzný umřel. Před rokem 1994 (od roku 1977) platilo jiné číslování, kde příčiny úmrtí byly číslovány jinak. Tady je seznam, bohužel jen anglicky: http://icd9cm.chrisendres.com/index.php?action=child&recordid=11629 Snad Vám to pomůže.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: