Příliš zaměřený na prsa

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je v normě chování mého 5ti letého syna. Kojila jsem ho do roka, pak sám odmítl další kojení. Po narození druhého syna (tu mu byly 2 roky) se začal zajímat o má prsa. Neustále se vyptával na kojení a zda může také dostat apod. Nyní kdy už je mu pět let, se neustále nepřiměřeně zaměřuje na má prsa. Ptá se jestli na ně smí sáhnout. Je mi to nepříjemné. Nejdříve jsem se mu snažila vysvětlit, že se to nedělá, že mi to je nepříjemné. Teď se spíš snažím jeho výzvy ignorovat. Nechodím před ním nahá. Druhého syna už nekojím téměř rok, přesto zájem prvního syna neopadá. Bojím se, aby s tím neměl problémy např. ve škole, až si začne všímat spolužaček. Občas se totiž snaží sahat i na babičku. Je třeba se něčeho obávat? Není to třeba má chyba, neměla bych ho víc hladit, tisknout? I když si myslím, že mu lásku projevuji dost, netouží třeba více po tělesném kontaktu? Proč to tak je? Chovají se tak i jiní kluci jeho věku? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, kontaktujte dětského psychologa, přístup musí být individuální - psycholog vám s tím pomůže. Je možné, že jde o nějaký druh nedostatku citové pozornosti, obratte se na odborníka, opravdu. Existuje i speciální metoda pro problematické děti, metoda pevného objetí, ale nejsem si jistá, zda je vhodná i pro tuto situaci. Posílám vám odkaz se zákl. informacemi: http://www.evalabusova.cz/rozhovory/j_prekopovou.php, jistě si další informace nahledáte sama, ale doporučovala bych vše raději probrat s děským psychologem a potom teprve jednat podle jeho rad. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Články: Záněty močových cest: zadáno pro ženy
Zánět močových cest je...
Trávení jako zrcadlo stresů
Články: Trávení jako zrcadlo stresů
Trápí vás dlouhodobě...
Být zas fit? Nekouřit!
Články: Být zas fit? Nekouřit!
Toužíte po hezčích nohách...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x