Příznaky

Dobrý den, už jsou to zhruba dva roky, co se mi horší sluch a je to pořád horší, dále mám velký problém s pamětí, prakticky si nic nepamatuju déle jak dva dny, dokonce, když s někým mluvím, tak na konci rozhovoru vůbec nevím o čem, že jsme to na začátku mluvili. Trpím často bolestí zad a třesou se mi ruce, ale ne vždy. Velmi často mě přepadají nálady smutku, apatie a nechuťe k čemukoli. Nudí mě veci, které mě jindy bavili a jsem pořád velice unavený. Dokonce bych řekl, že i hloupnu, protože se nedokážu na nic dlouho soustředit a myslet na něco. Chtěl bych se zeptat, jestli to jsou příznaky nějaké nemoci, nebo jsou to problémy individuální. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den.Myslím,že trpíte depresivní poruchou.To ale není diagnosa-vlastně jde jen o označení určitého stavu mediátorových přenašečů v mozku.Příčiny mohou být různé,mohou vycházet z jiných tělesných stavů,nebo jde o projev jisté genetické zranitelnosti centrálního nervového systému.Moc Vás prosím-neváhejte a netrapte se dále.Vyhledejte nejprve svého registrujícího praktického lékaře.Svěřte mu své obtíže.Podstoupíte základní vyšetření tělesna,pokud se stav bude jevit jako spíše "primární"onemocnění Vašeho nitra,bude dále zajištěn předpis vhodných léků.Léčba je opravdu potřebná,vyžaduje jistou dávku trpělivosti,ale tu jste již projevil.Váš stav je rozhodně léčitelný!

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak člověk k vysokému cholesterolu přišel
Články: Jak člověk k vysokému cholesterolu přišel
Náš dnešní způsob...
EMG
Články: EMG
Elektromyografie (EMG) je...
Naučte se šetrně uvolnit ucpaný nos
Články: Naučte se šetrně uvolnit ucpaný nos
Rýma je sice běžné...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x