Problém s břišním svalem po odstranění velké plicní buly.

Dobrý den,prosím vás mám jeden dotaz v lednu mi byla odstraněna 11 cm plicní bula v levém spodním laloku a od té operace mám problém s břišním svalem,nevím přesně jak místo nazvat ale je to v místě laicky označeném jako trojůhelník. Nemohu udělat klik ani sepřitáhnout za ruce a v levém místě trojůhelníku mám jakousi propadlinu a místo je měkké kdežto na pravo mám normální tvrdý sval.Místo je i dost citlivé na dotyk,nevíte náhodou o co se může jednat?A jestli to může souviset s mou operací?Předem děkuji za odpověd.

Odpověď odborníka:

Někdy se objevují po operacích bolesti v oblasti mezižeberních nervů ai břišní stěny následkem vynucené polohy při operaci v celkovém znecitnění a relaxaci, změny na pateři. Pateř jakoby se laicky "rozhodí". Myslím, že nejlépe kontrola na ortopedii, rtg snímek hrudní pateře s následnou rtehabilitací, stav by se měl poměrně rychle upravit. Pravidelné cvičení dle instruktáže bude potřeba.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x