Problem s dusnosti

Mam dotaz.Uz dva mesice citim dusnost a ob den tlak na hrudi.Hur se mi dycha.Kasel ale nemam.Prubezne cely den plivu hleny.Byl jsem na plicnim,spirometrie rtg.Pak na ORL a na kardiologii.Vse naprosto v poradku.Myslite,ze je to astma?Diky

Odpověď odborníka:

Píšete, že jste absolvoval plicní vyšetření včetně spirometrie a ORL vyšetření. I na plicním lze diagnostikovat astma - spirometricky - variabilitou dýchacích cest, případně si vyžádat alergologické vyšetření - včetně kožních testů a odběrů krve na IgE. Ale někdy ani tato vyštření nepostačují a tak to někdy dělám i tak, že se s pacientem domluvím, že nasadíme léčbu inhalačními kortikoidy. Pokud se pacient cítí lépe, je to taky diagnostický ukazatel na astma.
Ale, píšete taky, že vykašláváte - jaké hleny? Světlé nebo hnisavé? Nebyl jste nachlazený, neměl teploty? Má někdo z rodiny nějakou alergii? Kouříte? Nemáte ekzémy?
Tohle všchno by nám pomohlo k diagnoze. Nemám možnost Vás vyšetřit, takže by bylo dobré ještě požádat o doplňující vyšetření na alergologii.

MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská
MUDr. Andrea Marčíková Vitkovská

Specializace: Pneumologie
Pracoviště: privátní ambulance TRN Kroměříž

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: