Problém s výběrem školy

Potřebuji nutně poradit s věcí,která se týká ohledně výběru škol.Jsem v deváté třídě a už jsem si podávala přihlášky na střední školy,obě dvě jsem si dala na gymnázia,ale to prvotní gymnázium jsem chtěla, a také se o něm dobře mluví a co jsem zatím slyšela tak je tam 100% úspěšnost přijetí na vysoké školy,a také jsou tam perfektní pedagogové prostě vše je super.Jenže můj problém je takový,že mám pořád výčitky svědomí,že jsem si tam tu přihlášku neměla dávat,protože si ani moc nevěřím,ale chci pokračovat dál ve studiu na VŠ a dosáhnout co nejvyššího cíle jenže mě děsí představa z toho jestli udělám příjmačky a jestli je udělám tak jestli se tam nebudu trápit a že tam nic umět nebudu,že už jsme všechno zapoměla prostě všechno se mi honí hlavou pořád dokola.Všichni mi ale pořád mluví o tom jak sem chytrá a že na to mám,ale já tomu moc nevěřím.Prosím poraďte.Děkuji.

Odpověď odborníka:

Nikolo, to je normální problém, že člověk o sobě pochybuje, ale je potřeba na druhou stranu si také věřit, doposud jste zvládala zkoušky a testy, není tedy důvod si myslet, že to bude jinak. Zvládnete to, ale malinký stres a tréma před příjímacími zkouškami může být i zdravá k lepšímu soustředění a i když budete mít pocit, že to nezvládnete, že si nic nepamatujete, tak potom přímo u zkoušek začne Vaše paměť fungovat dobře a vybavíte si vše,co potřebujete. Vždycky to tak je. Žádné obavy, pokud jste přípravě dala vše, co bylo ve Vašich silách, jistě se Vám vrátí úspěšnost a pocit vítězství. Jen mějte statečné srdce a vězte, že jste ta nejlepší studentka, kterou by ta škola mohla mít.

MUDr. Andrea Bryčková
MUDr. Andrea Bryčková

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Psychiatrická ambulance v Hořicích NZZ

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Neopodstatněné vykání Nikole která je žákyní 9.třídy | Od: Martin | 25.3.2014 11:59
Nevím proč paní psychiatrička Andrea Bryčková vyká Nikole, která je žákyní 9.třídy základní školy a která může mít 14 nebo 15 let. Já mám 31 let, rozvážím letáky a někteří lidé mi tykají. Je to nespravedlivé.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Vyšetření osteoporózy
Články: Vyšetření osteoporózy
Cílem vyšetřovacích metod u...
Tlukot srdce: Na čem závisí jeho rychlost?
Články: Tlukot srdce: Na čem závisí jeho rychlost?
Faktorů ovlivňujících...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: