Problém s vyprazdňováním

Již delší dobu mne trápí, že se nemůžu úplně vyprázdnit. Často mám zácpu. A také mne trápí nadýmání a plynatost. Zkoušela jsem i změnu stravy, ale nepomáhá to. Jsou na to třeba nějaké léky, vitamíny nebo něco? Ráda bych se těchto problému zbavila, nebo to alespoň omezila. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Důležitý je protiobstipační program - ráno vypít sklenici vody nalačno, konzumace dostatku potravin s vlákninou, správný pitný režim během celého dne, dostatek pohybu. Při přetrvávání potíží navzdory režimovým opatřením doporučuji lékařské vyšetření.

MUDr. Miroslava Frčková
MUDr. Miroslava Frčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Úprava trávení | Od: Jana Kautová | 8.8.2013 08:41
Vyzkoušejte čistě přírodní přípravek Emulips Forte, pro trávení bez potíží a nadýmání. Vřele doporučuji, díky němu mi zmizela zácpa, se kterou jsem taky dlouho bojovala. Pomáhá upravit i hladinu cholesterou a váhu. K tomu rozhodně přidat do jídelníčku jídla bohatá na obsah vlákniny, např. celozrnné pečivo, ovoce (např. jablka, hrušky aj.), zelenina (květák, brokolice aj.), luštěniny (čočka aj.), ovesné vločky, brambory, různá semínka. Případně může napomoci i doplněk obsahující vlákninu (já doporučuji Unilact). S vlákninou zdůrazňuji nutnost dodržování pitného režimu, tak 2l tekutin denně.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: