Problém se stolicí

Dobrý den, můj 4.5 letý syn má problém s vyprazdňováním. Stolici má tak jednou za 6-8 dní, dobrovolně na toaletu nikdy nejde. Už na něm poznám, že "přišel čas"- je jakoby unavený, vláčný. Když ho posadím na toaletu, křičí, že kakat nebude a nechce. Snaží se ze všech sil to v sobě udržet. Zácpu nemá, množství je pak velké. Bříško má na pohmat měkké, pediatr zatím podrobnější vyšetření nedělal ( kromě prohmatání bříška ). Problémy trvají už přes rok a mám pocit, že je to čím dál horší. Zkoušeli jsme dávat laktulozu, fruktolax, ale nezdá se, že by se situace zlešila. Myslím, že to bude spíš psychického rázu. Poraďte prosím, jak dál. Děkuji

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Jano, ještě se dají vyzkoušet glycerinové čípky - pomocí nich se dá "naučit" pravidelnější režim. Nucení na stolici se dostaví do půl hodiny od zavedení čípku. Stálo by za to i zjistit, jestli nemá při stolici bolesti nebo mu někdo neřekl něco, proč přestal chtít chodit pravidelně. Až bude vhodná chvíle, zkuste s ním o tom mluvit - pokud to nepřijme od vás, pak od jiné osoby, ke které má důvěru. Přeji hodně trpělivosti.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
pooperační problémy | Od: Pavlína Gvuščová | 12.2.2012 14:51
Dobrý den, před 48 hod jsem prodělala sterilizaci na gynekologii. Po 16 hod po výkonu mě pustili domu a tím že můžu normální stravu. Nyní mám bolesti, plyny odchází v pořádku ale ještě jsem nebyla na stolici.
reagovat
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Bolest jako varovný signál: dokážete ji poslechnout?
Články: Bolest jako varovný signál: dokážete ji poslechnout?
Bolest je často chápána...
Jak na chronické bolesti při osteoporóze
Články: Jak na chronické bolesti při osteoporóze
Osteoporóza může způsobovat...
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: