Problém se žaludkem

Dobrý den paní Žáková, mám veliký problém. Mám problém se žaludkem už přes rok a půl. Je jedno, co sním, vždy mi je špatně a když se sehnu, jde mi to jídlo nahoru. Neudržím nic, zvedá se mi žaludek. V těhotenství jsem pořád zvracela a to mi zůstalo. Prosím, pomozte mi, děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zvýšená pohotovost ke zvracení, návrat tráveniny ze žaludku do jícnu a nevolnost mohou mít různé příčiny. Nedomykavost svěrače mezi jícnem a žaludkem ("gastroezofageální reflux"), zánět žaludeční sliznice, problémy s trávením tuků atd. atd. ... a nakonec i stres nebo problémy s příjmem potravy. O co jde u Vás, to určí pouze lékař, který Vás vyšetří. Doporučuji vyhledat gastroenterologii nebo alespoň všeobecného lékaře. Sama doma můžete jíst po malých dávkách a často, vyhýbat se potravě, která zhoršuje problémy, spát s podloženou hlavou a hrudníkem, aby byl žaludek níže než hrudník. Léky radit nebudu, bez vyšetření je to poměrně dost riskantní.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x