Problémy během léčby zoladexem

Dobrý den, jsem po ablaci prsu (vícečetný nádor), nyní jsem na léčbě zoladexem. Trpím velkými problémy s tím spojenými (návaly, pocení, vnitřní neklid), ale nejvíc mě trápí zvyšující se hmotnost, cítím se velmi zavodněná, oteklá, během 3 měsíců jsem přibrala asi 3-4 kg, přestože jsem nezvýšila svou spotřebu jídla, spíše naopak a přidávám si tělesné aktivity. Nevím, jak zabránit přibírání a jak se odvodnit. Děkuji za odpověď. J.

Odpověď odborníka:

Bohužel vaše léčba s sebou nese tyto nepříjemné nežádoucí účinky, ale pravděpodobně se zatím bez této terapie neobejdete. Zkuste změnit skladbu vaší stravy, celkové množství neomezujte, ale spíše více vlákniny. Pokud byste trpěla otoky, poraďte se se svým lékařem o užívání ev. léků na odvodnění.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: