Problémy po radioterapii

Dobrý den, Mám na Vás dotaz ohledně problémů po radioterapii mého otce. Přiblížně před 2 měsíci mu byl nalezen nádor na pravém varleti. Po operaci nastoupil léčbu radioterapií (celkem 10x). Během léčby se mu na ozařovaných místech objevila vyrážka, a místa byla nateklá. Po ukončení léčby se následně přidala kopřivka na rukách, břichu a zádech. Navštívil dermatologa, ten mu nasadil kortikoidy, ale bezúspěšně. Chtěla bych se Vás zeptat, zda tyto problémy nejsou vyvolány radioterapíí, či například sníženou imunitou po léčbě, a jak bychom tento problém měli řešit?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, radioterapie je místní léčba a proto většinou způsobuje potíže v místě, kde se ozařovalo, a v jeho okolí. Doporučuji Vám opakovanou návštěvu dermatologa, ten by měl být schopen si s problémem Vašeho tatínka poradit. Zdravím.

MUDr. Lea Blahníková
MUDr. Lea Blahníková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Obvodní lékař, Vidnava

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: