Problémy po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce

Dobrý den paní doktorko, je mi 47 a 20 let jsem brala hormonální antikoncepci. Před 3 měsíci jsem ji vysadila a menstruace nastoupila pravidelně. Posledních 14 dní mě ale stále bolí hlava, jsem bez energie, nad ránem mám návaly pocení. Dnes jsem si navíc změřila vysoký tlak 146/97. Myslíte si, že jde o následek vysazení antikoncepce a změnou hormonální hladiny, počáteční problémy klimakteria, nebo může být prvotním problémem zýšený tlak ? Celý život jsem měla tlak v pořádku, při poslední kontrole na gynekologii před 5 měsíci také. Moc děkuji za názor a radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nejspíše se jedná o klimakterické obtíže. Mohou se objevit i několik let před menopausou (tj. poslední menstruací).

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
  • Gynekologická prohlídka Včera jsem byla u gynekologa a ultrazvukem mi zjistil...
  • Zanet mandli Je mi 27 let a nyni ziji na Novem Zelandu. Dva tydny me...
  • Křeče v lýtku Pane doktore, dnes nad ránem jsem dostala příšernou křeč do...
  • Nízký tep srdce Dobrý den! Je mi 20 let a po hospitalizaci v nemocnici my byl...
  • Herpes Asi již čtvrtý den mám problém se svěděním a pálením v oblasti vagíny...
  • Bolest ramene Chtěl bych se zeptat čím může být způsobena bolest levého ramene...
 
Naposledy čtené: