Problémy s dechem a zvracením

Rovnou na úvod napíšu, že mám problémy s úzkostí a momentálně na to beru itakem 10mg a projevovalo se mi to především tlakem na krku (knedlík v krku) prášky zabraly a zhruba třičtvrtě roku mám od toho klid a tak paní doktorka ukončila léčbu a zhruba po třech měsících sem začal mít problémy s nadavováním při zvýšené fyzické námaze ve sportu běhání jízda na kole, jako by se mi zkrátil dech a nemohu se naplno nadechnout a začnu se nadavovat a i párkrát jsem z toho zvracel a ještě mě delší dobu trápí že se mi párkrát za den jako by zahlení krk a po odkašlání hlenu nebo spíše mně to příjde jakoby hustší sliny to zahlenění zmyzí. A tak mě paní doktorka nasadila zpátky itakem beru ho už dva měsíce ale zatím se to nezlepšilo poprvé, když jsem ho začal brat tak všechny příznaky po měsíci zmizely. Jenom ještě doplním, že kromě toho zahlenění a nadavování při sportu nepociťuji jiné příznaky, které jsem mýval předtím co souvisely s úzkostí. Chci se zeptat jestli to je příčina psychická nebo se může jednat i o jiný problém případně jaké vyšetření by jste mi doporučily. Děkuji

Odpověď odborníka:

Tomáši, pravděpodobně jsou obtíže opět spojeny s psychickými stavem, někdy je lepší prášky brát delší dobu a nevysazovat je. Navíc i jejich efekt se může dostavit klidně až v odstupu. Pokud by se Váš stav nelepšil doporučuji přesto návštěvu plicního a gastroenterologa. Hezký den.

MUDr. Nela Šrámková
MUDr. Nela Šrámková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Praha 8

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: