Problémy s jazykem

Před několika měsíci jsem dobral širokospektrální antibiota. Po jejich dobrání se jazyk potáhl bílým povlakem a naskákali "pupínky" v okolí špičky jazyka, mam pocit že mám na zubech neustále plak, občas krvácení z dásní. U lékaře byli udělány stěry z jazyka- vše negativní. Dostal jsem doporučeni od lékaře koupit "Vincentu pastilky". Po druhé návštěvě lékaře jsem dostal homeopatika. Ani jedno nezabralo. Co dalšího můžu zkusit za léčbu?

Odpověď odborníka:

Dobrý den - povleklý jazyk může být i jen ze stravy, souvislost s antibiotiky po tak dlouhé době bych spíše už neviděla. Povlak na jazyku se dá odstraňovat, existuje speciální špachtlička a nebo některé kartáčky na zuby mají spec. upravenou část na odstranování povlaku - zkuste je. Pořidte si také antibakteriální ůstní vodu (poradí vám v lékárně nebo drogerii), která přispěje k celkovému komfortnímu pocitu v ústní dutině, ale krvácení z dásní raději co nejdříve ukažte stomatologovi - nejspíš půjde o počínající zánět dásní (parodontitidu) a také s antibiotiky bych jej už příliš nespojovala. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: