Problémy s pamětí

Dobrý den, poslední dobou jsem u sebe zaznamenala několik problémů - jsem studentkou VŠ, vždy jsem měla perfektní prospěch, ale najednou je pro mě těžké připravit se na zkoušku - učím se celý den a večer si pamatuji minimum informací, též jsem zaznamenala, že i moje dlouhodobá paměť se zhoršila, začínám zapomínat jména spolužáků ze střední školy a podobně. Též se mi často stává, že hledám xkrát denně např. telefon, nebo, že chci jít na záchod a dojdu do koupelny. Potom u mě dochází k takovým zvláštním okamžikům - během dne, když něco dělám, najednou uvidím obraz momentální situace a dostanu "dejavu", jakože se mi tato situace už stala a udělá se mi fyzicky neuvěřitelně špatně. Trpím dost na noční můry a v noci se mi hodně často odkrvují končetiny tak, že mě to probudí ze spaní a musím je rozcvičit, abych do nich zpět dostala cit. Poslední měsíce jsem si prošla neuvěřitelně psychicky vypjatým obdobím, narodilo se mi dítě a týden před porodem mi zemřela matka. Snažila jsem se nezhroutit se kvůli dítěti, nicméně momentálně procházím nepříjemnými úzkostnými stavy, mohu mít tedy nějakou chronickou depresi, která se mi projevuje až teď s odstupem měsíců? Poraďte mi, zda-li bych měla navštívit spíše psychologa/psychiatra a nebo neurologa. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Anno, stav, který popisujete je docela neobvyklý. Určitě narození dítěte a úmrtí matky jsou dost psychicky náročné situace, které mohou mít i jako následek stavy úzkosti a deprese. Ale další symptomy úplně syndromu deprese neodpovídají. Doporučil bych Vám nejdříve navštívit neurologa a následně psychologa, psychoterapeuta. Psychiatra můžete navštívit taky, jestli budete potřebovat předepsat nějaké léky.

Mgr. David Karel, Ph.D.
Mgr. David Karel, Ph.D.

Specializace: Psychologie
Pracoviště: Soukromá psychoterapeutická praxe v Teplicích

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Dokáže nervy poničit už jen mírně zvýšená glykémie?
Články: Dokáže nervy poničit už jen mírně zvýšená glykémie?
Až polovina všech diabetiků...
Klimakterium ohrožuje kvalitní spánek. Braňte se!
Články: Klimakterium ohrožuje kvalitní spánek. Braňte se!
Období klimakteria, během...
Scintigrafie plic
Články: Scintigrafie plic
Scintigrafie (scinti) plic...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Aneuryzma aorty – tichý zabiják v lidském těle
Články: Aneuryzma aorty – tichý zabiják v lidském těle
Slovo aneuryzma jste mohli...
Na bolest hlavy platí homeopatie
Články: Na bolest hlavy platí homeopatie
Bolest hlavy je jednou z...
Vraťte spánek do normálu
Články: Vraťte spánek do normálu
Každému se občas se stane...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x