Problémy s prsy

Dobrý den, je mi 32 let a jsem 4 roky po porodu dvojčat vzniklých přirozenou cestou. Před těhotonstvým jsem měla problémy prsy. Před menstruací se mi hodně nalévaly. Nejdříve týden před cykem potom i 14 dní předem a to vždy o jendnu velikost. Musela jsem mít dvoje podprsenky - před a po. Po porodu tento problém sám zmizel. Nyní přesně 4 roky po porodu znovu nastal. Nevím proč to tak je, ale je to velice nepříjemné a omezující. Než jsem otěhotněla, chtěla jsem tento problém řešit. Nemohla jsem 1,5 přijít do jiného stavu a byla jsem přesvědčena, že tohle může být i příčina. Dělali mi testy na prolaktin, ale prý bylo všech OK, ale potíže se stále stupňovali - spolu s nateklými prsy jsem se v noci potila, tak, že jsem se musela i 2x převlékat apd. Menstraci jsem měla pravidelně (nyní také). Antikoncepci neužívám. Lékařka mi tehdy poradila bylinný přípravek Mastodym, který měl předmenstrační problémy zmírnit. Psali na něm, že snižuje prolaktin a já jsem hned ten samý měsíc otěhotněla. Možná to ale byla jen náhoda. Každpádně nyní bych nerada čekala a chtěla bych tyto nepříjemné projevy vyřešit. Nevím ale kam se obrátit. Gynekoložka mi řekla, že se tímto nezabývá. Prý jseu takové projevy běžné, jen je má někdo více umocněné. Měla ale změna velikosti prsou každý měsíc o jedno i více velikostí normální nepřipadá. Když vezmu v potaz, že v normálu je vše jen první týden po mesnstruaci.....Děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, váše obtíže budou nejspíše způsobeny výkyvy hladin hormonů. Doporučoval bych proto vyšetření jak na gynekologii, tak i na endokrinologii. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
... | Od: Nikola | 17.1.2010 16:52
Dobrý den,,je mi 17 let a chtěla jsem se zeptat jak poznám jestli mi ještě rostou prsa. Kolem bradavek mi připadá že je mám nateklé. Děkuji za odpověd
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: