Problémy se spánkem

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat , užívám deset let antidepr. Mám problém zároveň se spánkem ( špatné usínání, buzení 2x- 3x za noc ....) Teď měsíc užívám Melatonin. Kromě lepšího usínání se nic výrazně nezměnilo. Za jak dlouho se objeví tedy účinky Melatoninu? Jinak Dr. mi předepsala další lék a to Quetiapin 1 tbl. na noc. Teď nevím, jestli mám začít brát nebo počkat ještě na účinek Melatoninu? Stále začarovaný kruh. Moc děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den jarko. Účinky melatoninu by se měly projevit do pár týdnů, většinou kolem dvou týdnů. Pokud by se vám účinky moc nezdaly uspokojivé a stále byste měla potíže se spaním, zkuste malou dávku quetiapinu. Podle mých zkušeností je tento lék velmi dobrý bez větších nežádoucích účinků. Věřím tomu, že váš lékař vám předepsal tento lék, protože s ním má take dobré zkušenosti. Určitě je toto řešení lepší než užívání léků na spaní, které mohou být návykové. Děkuji za váš dotaz a přeji hezký den.

MUDr. Šárka Kolacíová
MUDr. Šárka Kolacíová

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: TH Klinika, Clinterap

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: