Prognóza nádoru jater

Moje maminka trpí karcinomem jater a podžeberní krajiny, nádor zasahuje do žlučovodů. Nádor jí byl zjištěn v červenci tohoto roku, ale už loňského podzimu hubla, od února si stěžovala na bolesti, bohužel se nám ji nepodařilo přesvědčit na návštěvu lékaře dříve než v dubnu, následná vyšetření se táhla dlouho. V současné době má metastázy v plicích a v lymfatickém systému, a je po zákroku - stent ve žlučovodech, který jí provedli po akutní žloutence. V září byla nasazena chemoterapie, která po 3 týdnech vzhledem ke stavu musela být přerušena. Prosím, je možné nějak odhadnout prognozu, tedy dobu kterou tady s námi maminka ještě může být? Ráda bych se jí maximálně věnovala. Děkuji

Odpověď odborníka:

Zuzano,
Vaší maminky je mi moc líto, u nádorů bohužel platí pravidlo, že když se dlouho nechají růst, pak už většinou není návratu a nádor se rozšíří do celého těla.
Maminku jsem neviděl, nevím podrobnosti a nevím jak je stará, ale vzhledem k tomu, že onkologové přerušili terapii, odhadoval bych to na řádově měsíce, možná i týdny, opravdu se to ale velmi těžko určuje - i lékařům, kteří pacientku znají a léčí, natož pak takto naslepo přes internet, tak to berte jen jako přibližný odhad.
Hodně síly přeji, dr.Křehnáč

MUDr. Vít Křehnáč
MUDr. Vít Křehnáč

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: JACH-TA s.r.o., Řež

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: