Propadlý hrudník

Dobrý den jsem 16 kluk jménem Peter a mám docela dost propadlý hrudník tzv (trojúhelník) a vystouplá žebra dole a nevím žádné cviky, tak vás žádám o nějaké rady. Nebo také se chci zeptat na operaci hrudníku, kolik to stojí, jestli mi to nebude vadit ve sportu a posilování atd..? děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, stav hrudníku a případný přínos operace zda nelze posoudit, to je možné jen na základě vyšetření (praktický lékař, rehabilitační lékař a/nebo ortoped). Obecně lze těžko radit, záleží, zda Vám stav jen vadí na pohled nebo zda máte nějaké zdravotní problémy (potíže s dýcháním, bolesti zad apod.). Obecně vrozenou poruchu stavby kostry hrudníku cvičením těžko ovlivníte (kosti se cvičením nepřestaví do normální polohy), ale ovlivníte správné držení těla a množství svaloviny, takže určité posilování a nácvik držení těla nejspíš pomůže (konkrétní cviky a postup nelze zde určit, opravdu to lze až na základě posouzení celkového stavu). Operace, pokud by k ní nebyl zdravotní důvod, by stála řádově desetitisíce (v případě potřeby se informujte na některé s klinik plastické chirurgie). Pokud by k ní byl zdravotní důvod, mohla by operaci hradit pojišťovna. Doporučuji nejprve vyhledat Vašeho praktického lékaře, který provede základní posouzení stavu a doporučí Vám, pokud to bude potřeba, vhodného RHB lékaře nebo ortopeda, případně Vám rovnou doporučí vhodné cvičení.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rada | Od: vašek | 6.2.2011 11:11
Čau Petře je mi taky16 let a mam trošku propadlý hrudník .Jestli to maš hodně tak asi moje rada moc nepomuže to spiš někdo specializovaný ja posiluji kliky,přitahy dcl plavání q pak činky ale musiš spravně dýchat hodně pomahaj kliky to je rada . tak hodně štěstí .
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: