Prosim o radu s prekladom nalezu rtg snimky c chrbtice v 2 proj.

Budem vdacna za laicke vysvetlenie nalezu, kt. mi vysetrujuci doktor nebol ochotny vysvetlit. Vysetrenie na stroji:RTG CH+CR Oblast:RTG chrbtice (cervik,hrud, lumb.) Nalez:Rtg snimka C chrbtice v 2 ptoj. -napriamena C lordoza az s kyfotizaciou v rozsahu C3-6 -sinistrokonvexne zakrivenie C chrbtice -pseudosubluxacne postavenie C2 pri sinistrokonvexnom zakriveni C chrbtice -pokrocile degener. osteoprodukt.zmeny tiel stavcov C4/6,minim. znizenie tiel stavcov C4-6 -spina bifida C4,C5 -spondylartopatia a unkovertebralna artroza mulitsegmentalne Dakujem Vam za pomoc a ochotu

Odpověď odborníka:

V popisu RTG krční páteře jsou popsány degenerativní změny, které ukazují, že páteř nemá normální zakřivení je spíše v držení jako v bloku, pravděpodobně můžou mít na změnách podíl i vrozené odchylky (popsaná spina bifida zde může být vrozené nespojení oblouku obratlů).
Je ale třeba podotkount, že uvedené změny nemusí znamenat nic vážného. Podstatné je až srovnání s Vašimi obtížemi. Navíc podobný nález může mít spousta Vašich vrstevníků a ani o tom nemusí vědět. Poradit s dalším postupem Vám může neurolog nebo zkušený rehabilitační lékař.

MUDr. David Bludovský
MUDr. David Bludovský

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgické oddělení, Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Plzni

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: