Průmyslové odmaštovadlo lpa 628

Zdravim, neví jestli to ma nejakou souvislost ale zda se mi ze od te doby co kazdy den cca 8 hodin cistim plechy v praci tim odmastovadlem mam průjem,muze to byt tím nebo je to náhoda ? ( nemam ochranne pomucky oblicejovy stít takze dycham vypary asi myslim ) proste v praci mi to nedaji nebo me vyhodi musim pracovat bez toho :(. budu moc rad za odpoved porotoze uz fakt nevim běžně prujmy nemam.

Odpověď odborníka:

Zmíněný přípravek patří v rámci odmašťovadel mezi netoxické, takže při běžném použití nehrozí akutní otrava. Na druhou stranu při opakovaném kontaktu nelze nikdy vyloučit škodlivé účinky na organismus. Zvlášť pokud se popsané potíže u vás nevyskytují o dovolené, nebo o víkendu, je souvislost s pracovním prostředím velmi pravděpodobná.
Poskytnutí potřebných ochranných pomůcek (které např. zmiňuje bezpečnostní list dané látky) a vyžadování jejich používání patří mezi povinnosti zaměstnavatele. Pokud váš zaměstnavatel svoji povinnost evidentně a soustavně porušuje, máte právo odmítnout tuto činnost a nemůže to být posuzováno jako nesplnění povinností zaměstnance. Máte také právo obrátit se na Inspektorát bezpečnosti práce k přešetření situace.

MUDr. Šárka Nováková
MUDr. Šárka Nováková

Specializace: Podpora zdraví, výuka laické první pomoci
Pracoviště: lektorka první pomoci a preventivní medicíny na volné noze

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pásový opar: samoléčba v 5 krocích
Články: Pásový opar: samoléčba v 5 krocích
Pásový opar je virové...
Mentální retardace
Články: Mentální retardace
Inteligenční schopnosti...
Computerová Tomografie (CT) neboli „CéTéčko“
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené: