Psychické problémy

Dobrý den, už si nevím rady kam se obrátit. Je mi 20 let a léčím se u psychiatra od 12 let na tikovou poruchu (původně Risperidon - vysazen kvůli nástupu "nějakého" syndromu, nyní Abilify), později s depresemi a nyní mi byla diagnostikována smíšená porucha osobnosti. Problém je v tom, že už si nevím rady s léky, nikdo mi nedokázal zatím pomoci. Užíval jsem spoustu antidepresiv od Zoloftu po Trittico, všechny měly spoustu vedlejších účinků nebo do cca půl roku pravidelného užívání přestaly účinkovat. Nyní užívám Quetiapin 200mg a 1/3 Trittica na noc. Cca po týdnu užívání se u mě objevily problémy se spánkem, přijde mi to divné, protože oba léky by měly (aspoň podle příbalové informace) působit sedativně, ano, první týden jsem spal jak miminko, ale teď se to obrátilo, léky beru pravidelně ve 20h a usínám až po půlnoci, v noci se občas probudím a už neusnu, když spím celou noc, tak si ráno připadám jak kdybych nespal vůbec, když se v noci neprobudím, spím v kuse cca 13 hodin. Užívám k tomu po probuzení Abilify 10mg na tikovou poruchu (nezabírá) a Tolura 80mg - na vysoký krevní tlak. Přes den mívám často úzkosti, užívám Atarax 1/2 tablety při úzkosti. Moje otázka tedy zní, není problém někde jinde než v psychice? Nemůže to být neurologický problém? Ještě mi žádný psychiatr nenašel ten správný lék (nebo (kombinaci léků), po kterém bych se cítil jako normální člověk, začínám zoufat. Nevím si rady, mám strach cokoliv namítat proti nynější léčbě, protože po všech lécích které jsem vyzkoušel se na mě moje lékařka dívá skrz prsty. Předem moc děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Milý Martine.
Sdílím Vaši nedůvěru k léčbě,kterou Vám nabízejí.
Popravdě řečeno.
Úzkost je léčitelná bez medikace.Na Tourettovu chorobu nezabírají léky,mnohdy ji zhoršují(moje zkušenost:-)
Sportujte,užívejte radostí života a vyhledávejte přítomnost lidí,kteří Vás mají rádi.
Poslouží též domácí zvířátko-záleží na Vás,zda pes nebo morče:-)
Hledejte terapeuta(nejraději psychologa),který zjevně má rád lidi ,má optimistický náhled na život a je to na něm vidět(srdečné jednání,úsměv).Nezahálejte,pracujte naplno a s chutí.
Při silné úzkosti použijte " šamanské dýchání": Asi půl minuty nadechujte,potom půl minuty vydechujte. Zopakujte pomalý nádech a výdech 2x. Použijte kdykoliv pocítíte úzkost.
Ti,kteří se naučili pracovat s úzkostí záhy zjistí,že úzkost slábne. Pokud použijete moje rady,budete
si s úzkostí vědět rady.
Zkuste oddělit své JÁ od nemoci,která Vás deptá.Nemoc není nikdy totožná s JÁ(s elementem duše,světla:-)
Nemoc je zkouška.Můžete obstát a já Vám to ze srdce přeji!!Držím Vám palce a posílám Vám mou
úplnou PODPORU! Pánbůh na nás nakládá vždy jen tolik,kolik uneseme,nezapomeňte!

Homeopatikum na zmírnění úzkosti se jmenuje Sedatif(volně prodejné)-dávkujte 3x2,po 1 měsíci snižte na 3x1-nezapíjet!

P-)

MUDr. Petr Jugas
MUDr. Petr Jugas

Specializace: Neurologie
Pracoviště: Soukromá praxe neurologie

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: