Psychika

Chtěl sem se se poradit mávam od mala poruchu soustředení bývam dost neklidný často si nalhávam že nevydržím někde nebo tak , třeba u kadeřnice se mi stáva že nevydržím v klidu sedět někdy se mi rozbouší srdce , ale někdy sem zase v klidu , taky se mi třeba stáva v obchodech když stojím ve frontách u pokladně taky mávam něco podobnýho , sem znamení ryba a ryby bývaj od přírody neklidní a citlivý , chtěl sem se jen zeptat jesli existuje na to nejaká léčba metoda aby sem nebýval tak neklidnej , sem celkem precitlivěli někdy mám to od mala bohužel , chtěl sem se ještě spítat kamarátka bere na úzkost léky lexaurin prej sou neni návykový a pomáhaj na úzkost , kdyby sem mněl možnost možná by sem je vyskúšel ale asi se týhle léky nemohou kombinovat z jinýma co myslíte ?? protože ja beru lék egilok a asi se nemúže stýmhle lékem kombinovat ??ale to by bylo asi po poradě z mím lékařem díky předem za odpověd nashle

Odpověď odborníka:

Milý pane Juraji- děkuji za důvěru..Lidé citliví, vnímaví k různým faktorům mají na jednu stranu bohatší život pro schopnost sdílet zážitky umění, přírody, na druhé straně však někdy trpí zvýšenou úzkostlivostí. Své povahové, osobnostní charakteristiky tak docela nezměníte, určitě ale můžete dosáhnout jistého stupně sebepoznání a zralosti. Používání protiúzkostných léků typu Lexaurinu není nejvhodnější formou řešení- lékař v případě medikace volí spíše skupinu protiúzkostných antidepresív, které jsou určené i pro pacienty bez depresivních projevů, "jen" s povšechnou zvýšenou úzkostností. Podávání léků je dobré kombinovat s citlivě vedenou psychoterapií.
Můžete se poradit s ošetřujícím lékařem, nebo se přímo obrátit na nějaké psychoterapeutické pracoviště, kde působí zpravidla tým lékařů a psychologů.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: