Psycholog či psychiatr?

Dobrý den, už jednou jsem sem psala.Stále mě trápí ten můj problém-jakási závislost na tom sledovat dveře.Nemohu se soustředit téměř na nic, musím stále koukat na dveře a skoro víc se soustředit na ně. Kouknu se jednou, musím i podruhé, potřetí..Mám pocit, jakoby mi přeskočilo a nejde to vrátit. Snažila jsem se s tím bojovat, ale nejde to.Je to silnější,takové nutkání. Současně mám šílenou tenzi v hlavě a občas takový divný pocit na hrudi(úzkost, strach?). S lidmi jednám normálně.Tento problém mě omezuje úplně kdekoli. Myslíte,že je šance se z toho nějak vyhrabat? Moje otázka: mám navštívit psychologa, nebo raději psychiatra? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v předchozí odpovědi byla uvedena pro vás odbornost psycholog - vyhledejte jej, psychiatr léčí hlavně s pomocí léků, kdežto psycholog hodně hloubkovým pohovorem a nácvikem změny chování -pro tento druh obtíží bude psycholog opravdu vhodnější. Hodně smysluplná se u některých poruch jeví také metoda emoční svobody /eft/, navrhovala bych vám ji zkusit, pokud by pohovory a práce s psychologem náhodou nebyly až tak účinné, jak byste si představovala. Počítejte ale předem s psychologickými návštěvami v dlouhém časovém úseku, psychika se nedá změnit hned, proto mějte trpělivost. Rozhodně se z toho dostat můžete, ale musíte jednat a vyvíjet aktivitu. Objednání proto neodkládejte. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Draslík
Články: Draslík
Draslík patří mezi důležité...
Brusinky, česnek a petržel: síla, která zkrotí infekci močových cest
Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Články: Pět varovných příznaků mozkové mrtvice. Poznáte je?
Z bezvědomí vás vytrhne...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Ateroskleróza - když kornatí cévy
Články: Ateroskleróza - když kornatí cévy
Ateroskleróza neboli po...
Závislost na opiátech
Články: Závislost na opiátech
Drogy ze skupiny opiátů...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x