Pupeční kýla

Dobrý den, vloni jsem absolvovala operaci pupeční kýly ( hlavně z důvodu, že jsem měla bolesti kolem pupku ). Kýla to byla malá, nedostala jsem ani takovou tu síťku, co se dává, aby se to střevo nedostalo zase ven. Myslela jsem ,že po operaci už budu mít klid, ale řekla bych, že nepříjemné pocity ( píchání, tlačení ) kolem pupku jsou snad ještě horší. Čím to, prosím, může být?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v některých případech se po operaci upeční kýly mohou objevit např. srůsty (adheze), které působí nepříjemné pocity. Důležité ale je ale snažit se i nadále snížit hmotnost, nepřejídat se a omezit fyzickou aktivitu, při které dochází ke zvýšení nitrobřišního tlaku (např. posilování břišních svalů - to je lepší provádět až po poradě s odborníkem). Pokud nepříjemé pocity opřetrvávají, poraďte se s lékařem.

Poradna uLékaře.cz

Poraďte se s lékařem ohledně kýly

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Pupeční kýla | Od: Klára | 19.11.2008 17:44
Taky mě trápí pupeční kýla. Jsem po třech těhotenstvích a mám rozestouplé břišní svaly, pobolívá mě kolem pupíku. Napíše mi někdo jak probíhá operace? Mám doma 3,5 měsíční mimčo, tak ještě chvilku s hospitalizací počkám, ale už zjišťuji informace. Díky.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: