Pupínky na pozadí

Dobrý den , na pozadí se mi objevují červené pupínky,které nechtějí mizet.Nesvědí ani nepálí.Nemůžu se toho zbavit a dost mě to trápí.Může to být způsobeno tím,že nosím úzké kalhoty nebo nějaká alergie na prací prášek ?Začala jsem před půl rokem užívat antikoncepci kvůli akné ,na obličeji pupínky zmizely ale na pozadí žádná změna nenastala.Předem děkuji za odpověď hezký den :)

Odpověď odborníka:

Dobrý den, může se jednat o reakci na kalhoty i na alergickou reakci, ale projevy by svědily .... Dále může jít o tzv. folikulitidu neboli zánět v oblasti tzv. folikulárního ústí nebo také tzv. keratozis pilaris , kdy vznikají pupínky drsné a červené. V prvním případě se používají roztoky s antibiotiky a krémy např. Skinoren krém 1xdenně, pokud se jedná o keratosis pilaris, tak se aplikují jen změkčující krémy. Nevím jak projevy vypadají. Bohužel nemám fotografii. Bylo by vhodné navštívit kožního lékaře, který Vás vyšetří a stanoví přesnou diagnozu. LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: