Pupínky vypadající jako akné na predloktí

Dobrý den, již asi týden se mi dělaji a příjde mi že se vice rozšiřují pupinky podobne akne jsou takove červene a když je zmáčknu tak z nich trochu teče hnis anebo nic. Nesvědí ani nepálí jen to není vubec pěkné. Mám to na obou rukách. občas je mažu diprosone mastí kterou jsem dostal na prsty ktere jsem mel takove ztmavle červeno hnede pripominalo to popaleniny. Pupinky jsem ukazoval doktorovi kdyz jsem u nej byl na kontrole a rikal mi ze to nic neni a ze to tou mastí mám mazat ale spíše se mi to rozširuje než aby to mizelo. Prsty už mám o něco světlejší nevim ani z čeho to bylo pry to byl nejaky zanet ve zprave je napsane akrodermatitis a nebo iritačni etiologie dermatitidy. Moc tomu nerozumim tak vubec nevim co to je. Děkuji za odpovedi.

Odpověď odborníka:

Příčina hnisavých pupínků by mohla být infekční (stafylokok, streptokok..), Diprosone asi není ideální léčba, doporučuji spíše antibiotický krém či roztok (Eryfluid, Fucidin apod.), vhodné by bylo i před léčbou provést stěry na mikrobiologické vyšetření.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: