Působení hormonální antikoncepce

Dobrý den, už asi 6. měsíc užívám antikoncepci Adele, ale vůbec jsem nezaznamenala žádné zlepšení průběhu menstruace - pořád je mi při ní dost zle a po ránu,když vstanu na nohy tak to jde ze mě rychle ven a přes noc zase skoro vůbec. Také by mě zajímalo, jestli to může mít vliv i na vnitřní stranu stehen, která se mi nějak zvětšila a ikdyž se snažím na to cvičit, moc to nezabírá... Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zkuste tedy variantu kontinuálního užívání antikoncepce, to znamená nevynechávat 7 denní pauzu mezi platíčky. Vyhnete se tak menstruaci a tím i problémům spojených s menstruací. Nemyslím si, že užívání antikoncepce ovlivňuje vnitřní stranu stehen.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: