Rada o pomoc

Ani nevím kde začít, takže začnu od začátku jak to začalo, je mi 18 let a od července či srpna se mi začali objevovat menší zdravotní problémy, které sem tu dobu ani nevnímal a přehlížel sem protože sem začal s více aktivním životním stylem tak sem si první pomyslel že by mohl nést vinu sport, od té doby se začaly objevovat bolesti zad, nadměrné nadýmání které trvalo třeba 3 dny pak ustoupilo a znovu se po chvilce objevilo což trvá do dneška, tak mě začala trápit řídká stolice která se objevovala ojediněle, ale postupem času se stala pravidlem, celkově se začala spousta dalších problémů např. bolesti hlavy, bolesti břicha, svědění konečníku, k bolesti zad se začala přidávat bolest kloubů a praskot,časté zívání,brnění končetin, ale nevím jestli s tím souvisí protože se trnutí vyskytnou jen při pokrčení a další. Snažím se to léčit zdravou životosprávou, ale vůbec to nemá vliv. V únoru mi byly vytrženy 2 zuby a do jednoho z nich sem dostal zánět takže jsem dostal antibiotika a tu dobu se to rapidně zhoršilo, neustále jsem unavený bez energie a nálady, taky mám problém s hlubokým nádechem který se mi povede tak 2 x z 10, břicho mám nafouklé někdy mírně bolí a ozývá se divné skučení a nepříjemný pocit v něm. Domnívám se že by se mohlo jednat o parazitické onemocnění, které mě už natolik omezuje že nedokážu žít svůj život. Děkuji moc za nějaké rady.

Odpověď odborníka:

Uvedené obtíže jsou poměrně obecné a mohou provázet jak parazitární onemocnění, tak jakékoli jiné poruchy trávení, nebo také mohou provázet různá vnitřní onemocnění (chronické bakteriální infekce, kloubní záněty, cukrovka...), nebo se na obtížích může podílet nedostatek minerálů (hlavně vápníku, podle popsaného brnění končetin - ??).
Proto doporučuji vyhledat Vašeho praktického lékaře, aby Vás blíže vyšetřil a určil možný původ obtíží, zejména pokud máte obtíže takového rázu, že zhoršují Váš běžný život.
Pozn. V souvislosti s léčbou antibiotiky také mohlo teoreticky dojít k poruše složení střevních bakterií a zvětšení výskytu kvasinek-s tímto by mohlo pomoci dennodenně užívat kapsle obsahující střevní bakterie a/nebo denně konzumovat živé jogurty.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: