Rakovina konečníku

dobrý den, Mamky přítel je po odstranění konečníku se založenou stomií. Absolvoval chemoterapii pro metastázi na plicích,i přes léčbu došlo k novému nárůstu nádoru v oblasti konečníku. V poslední době má však problémy se stravou často se mu zvedá žaludek a někdy i zvrací spíše jen šťávy, proto bych se chtěla zeptat jestli to nějak souvisí s jeho onemocněním. Mamka už i začala používat bezlepkovou mouku aby trochu ulevila střevům. děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Milá Deniso, pravděpodobně zhoršování stavu opravdu souvisí s onemocněním. Je možné, že pokud nádor během chemoterapie dále narůstal, dochází k progresi onemocnění i v jiných částech těla a odtud potom mohou být i potíže se zvracením. Je důležizé pohlídat odchod stolice, aby nedošlo k zástavě pohybu střed a zvracení nebylo způsobeno tímto. Rozhodně problém konzultujte s ošetřujícím lékařem, existuje řada léků, které mohou obtíže zmírnit.Držím palce!

MUDr. Karolina Kašparová
MUDr. Karolina Kašparová

Specializace: Onkologie
Pracoviště: Onkologická ambulance AntiCa Kladno, Onkologická klinika VFN Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: