Re: suché a rudé tváře

Rudé a suché tváře Dobrý den. Žádám Vás o radu. Již od 13ti let mám problém se zarudnutím tváří. Reagují prakticky na všechno. Na stres, sluníčko, dusné prostředí, na některé jídlo, dokonce i na změnu polohy těla (odpolední spánek). Nevím co s tím dělat. Tváře začnou rudnout, ale především doslova hořet. Je mi to opravdu nepříjemné. U kožního mi bylo řečeno, že někteří lidé mají citlivější pokožku, ale že by až takto?? To se mi opravdu nechce věřit. Již delší dobu používám krém Eucerin (proti zarudnutí). Musím říct, že mi to trošku pomáhá,, ale při stresu nebo sluníčku, či případném dusném prostředí v budově to nepomůže. Mírné zlepšení ještě zjišťuji po oholení a potřením vody po holení. Druhý den se zarudnutím takový problém nemám, za dva dny ovšem řeším stejný problém. Pomůžete mi?? Pokud by byla potřeba fotografie pro lepší analýzu, jsem ochoten poslat. Děkuji za odpověď Odpověď odborníka: Podobným způsobem může reagovat kůže atopická nebo se sklonem k rosacee (růžovka). Pokud se zarudnutí objevuje takto střídavě, půjde o vystupňovanou cévní reaktivitu a s tím se bohužel nedá příliš dělat. Pokud by příčinou byla atopie, mohlo by alespoň trochu pomoci použití protizánětlivých krémů (Advantan, Elidel). Pokud by šlo o růžovku, používají se krémy s metronidazolem (Rosalox), Slunci se vyhýbejte, stejně tak alkoholu a ostrým jídlům. nemáte vyšší tlak? Na pravidelných prohlídkách u lékaře je mi pravidelně měřen, a prý je dobrý, jenže pokaždé bývá prohlídka z rána, a to se cítím fajn,. Jenže mi připadá, že se mi během dne zvedne, a pak dochází k rudnutí. Pociťuji to na tom, že se mi hůře dýchá, trvá to cca 20 minut, tváře jsou rudé a hoří, po tomto se to vrátí do normálu a pomalinku chládnu a blednu a tváře jsou během půl hodiny fajn. Ještě, co jsem zpozoroval, tak úplně v pořádku jsou, třeba po půlnoci po menší dávce alkoholu. Nejsem žádný alkoholik, piji opravdu jen příležitostně, ale když už jsem si dal, tak jsem tohle na sobě zpozoroval. A můžete mi prosím něco povědět o té růžovce?? Jak je to vážné a jestli se z oho člověk někdy může zbavit?

Odpověď odborníka:

1)Pokud se během dne objevují záchvaty zrudnutí a problémy s dýháním, požádejte svého lékaře o 24 hodinové monitorování krevního tlaku. Také by mohlo jít o určitý projev neurovegetativní dysbalance či panické ataky, v takovém případě by pomohl psychiatr. 2) Růžovka není nic závažného, v prvním stadiu se projevuje přechodným zarudnutím tváří, postupně se mohou přidat rozšířené žilky a zarudnutí trvalé. Dále přistupují pupínky připomínající akné. Kůže bývá suchá a citlivá. Léčit se to dá.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Nespavost může signalizovat problémy se srdcem
Články: Nespavost může signalizovat problémy se srdcem
Pacienti se často mohou...
Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?
Články: Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší?
Jenom v Evropě se každý rok...
Víte, jak funguje hormonální antikoncepce?
Články: Víte, jak funguje hormonální antikoncepce?
Skutečnost, že hormonální...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Co je to hydrokéla?
Články: Co je to hydrokéla?
Hydrokéla je označení pro...
Velké dávky potravinových doplňků mohou ohrozit oči
Články: Velké dávky potravinových doplňků mohou ohrozit oči
Železo a vápník jsou běžnou...
Patní ostruha
Články: Patní ostruha
Počet lidí sužovaných...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Rady těhotným a maminkám
Články: Rady těhotným a maminkám
Těhotenství a mateřství...
Anémie neboli chudokrevnost
Články: Anémie neboli chudokrevnost
V lidském těle dospělého...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x