Reakce na amoksiklav

Dobrý den, dnes jsem přerušil léčbu Amoksiklavem, protože jsem začal otékat na obličeji. Musí se antibiotika i v těchto případech dobrat? Nikdy jsem na antibiotika takovou reakci neměl, ale je pravda, že jsem je měl snad jen 3x za život.

Odpověď odborníka:

Měl byste vyhledat lékaře, aby Vás prohlédl a určil, zda šlo o alergickou reakci. Také by měl rozhodnout, zda budete potřebovat dokončit léčbu nějakým jiným antibiotikem (hlavně přetrvává-li zánět). Dokud se toto neobjasní, Amoksiklav opětovně nezačínejte užívat.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Sexuální výchova: Masturbace u dětí
Články: Sexuální výchova: Masturbace u dětí
Masturbace je normální...
Konec boomu elektronických cigaret?
Články: Konec boomu elektronických cigaret?
E-cigarety se staly v...
Obezita a lupénka: spojuje je zánět?
Články: Obezita a lupénka: spojuje je zánět?
Nadváha a psoriáza se často...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Tři typy reakcí na hmyzí bodnutí: víte, co kdy dělat?
Články: Tři typy reakcí na hmyzí bodnutí: víte, co kdy dělat?
Rozkvetlá louka lákající k...
Je krabicové mléko ještě stále mléko?
Články: Je krabicové mléko ještě stále mléko?
Mléko je nejdokonalejší...
Magnetická rezonance
Články: Magnetická rezonance
Nukleární magnetická...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: