Reakce na diprophos

Dobrý den, mám dotaz ohledně kortikosteroidní injekce Diprophos. Je mi 26 let a trpím na tzv. keloidní jizvy. Již rok a půl chodím ke kožnímu lékaři na injekce do těchto jizev. Postupem času se podařilo jizvy alespoň částečně zkorigovat, ale dost mě vyvádí z míry jedna věc - reakce na tyto injekce. Vždy bezprostředně po tom, co mi lékař aplikuje injekci mi začne silně bušit srdce, v čelistech cítím podivný tlak a třeští mi hlava. Tento stav sice během pár minut odezní, ale ještě několik hodin poté se cítím malátná, bolí mě hlava a celkově mi je "divně". Tento stav trvá někdy i dva dny po injekcích. Podle doktora je tato bezprostřední reakce způsobena spíše stresem a strachem z injekce, ale nikdy jsem netrpěla fobií z jehel a nikdy se mi při žádné jiné injekci nic podobného nestalo. Myslíte, že se může jednat o nějakou nebezpečnou reakci na diprophos? Nebo o nějakou formu alergie? Děkuji Vám

Odpověď odborníka:

Osobně jsem se s podobnou reakcí nikdy nesetkala ani při aplikaci do jizvy, ani při podání do svalu. Doporučuji vyzkoušet jiný preparát, zda se reakce bude opakovat.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Zánět žil
Články: Zánět žil
Co bychom měli vědět o...
Ideální
Tuberkulinový test
Články: Tuberkulinový test
Tuberkulinový test je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Zánět slepého střeva
Články: Zánět slepého střeva
Zánět slepého střeva vzniká...
Kvasinková infekce pochvy
Články: Kvasinková infekce pochvy
Kvasinková infekce pochvy...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: