Reakce na doxycycline

Dobry den, brala jsem antibiotika doxycycline a uz v prubehu lecby mi zacala rudnout chodidla a ruce a take mi otekat. Citila jsem v nich horkost a mravenceni. Nyni i nekolik dni po dobrani antibiotik mam porad cervene prsty i chodidla a na prstech se objevuji i puchyrky a plochy zarudlejsi a bolesti?ve na dotek. Jedna se o reakci na vyse zminena antibiotika? Zmizi tyto potize samy ci je treba navstivit lekare? Jak mohu zmirnit bolesti? Dekuji za odpoved, Martina

Odpověď odborníka:

Je pravděpodobné, že jde o alergickou reakci na doxycyklin. Navštivte co nejdříve kožního lékaře a v budoucnu vždy kteréhokoli lékaře upozorněte na tuto komplikaci po užití doxycyklinu. Pokud je kůže neporušená, můžete zkusit chladivou mast Unguentum leniens, kterou obdržíte bez receptu v lékárně, mohly by pomoci i chladné obklady. Pokud bude nutné pokračovat v podávání antibiotik, zřejmě Váš lékař zváží jiné antibiotikum, nejspíše ze skupiny makrolidů.

MUDr. Jan Vachek
MUDr. Jan Vachek

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika nefrologie VFN a Klatovská nemocnice, a.s., interní oddělení

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: