Reakce na prášky

Dobrý den, jsem z pěstounské péče, vše je v pořádku. no, až na to, že od malička mám záchvaty. Pan doktor mi napsal léky : Zoloft - 50 mg 1-0-0 rileptid/risperdal( záleží co mají v lékarně) 1 mg 1-1-1 a potom k tomu beru na alergii Zirtec 2-0-0 problém je v tom, že mi je na omdlení. Často mě bolí žaludek, hodně se mi točí hlava, je mi neustále vedro, a veliká únava. Jdu spát o půl deváté, vstanu v 8:45 a poslední dobou se mi stává, že usnu odpoledne na takové tři hodiny a pořád jsem unavená. Mamka neví o tom, že si postupně vysazuji léky, jenže já pak mám ještě jeden problém. Mamka si všímá toho, že jsem unavená, ale myslí si že je to z lenosti. Včera mi řekla, že jestli ne nevzpamatuji, tak mě dá opět do DPL Velká Bíteš. Je mi patnáct, měřím 176,5 a vážím okolo 67 kg. Dříve jsem brala léky normálně. Ale od posledního týdne školy začaly ty závratě. Dříve se mi jen točila hlava a unavená jsem byla jen trošičku... Prosím mohli byste mi poradit ??? Bojím se to říct mamce. Děkuji

Odpověď odborníka:

Milá slečno, je dobře, že jste mi napsala o vašich obtížích. Léky, které užíváte mohou vyvolávat u některých jedinců vedlejší nepříjemné účinky. Určitě se s obtížemi svěřte mamince a navštivte společně lékaře, který vám léky předepsal. Vše mu povězte a požádejte o změnu medikace, tedy o jiné léky. Nebojte se, je to docela běžné, že léky tohoto typu se prostě vymění za jiné podobného účinku, pokud pacientům způsobují obtíže jaké popisujete. Přeji hodně štěstí.

PhDr. Jana Müllerová
PhDr. Jana Müllerová

Specializace: Psychologie
Pracoviště: Psychologická pomoc Praha

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: