Reakce po injekci

Chtela bych se zeptat - muj manzel mel bolest v zadech a šlo mu to nahoru az do krku, krk uplne zablokovany dosel si do nemocnice na injekci ptz tu bolest nemohl vydrzet. Po 24 hodinach zacal otekat dostavila se vyrazka v podobe bulek a svedeni dostal dalsi 2 injekce coz bylo v nedeli vecer, v pondeli byl da se rict v poradku, ale dnes utery prijel se zimnici opet zacla naskakovat vyrazka tentokrat cervene flicky a svedivost nartu, vzal si tedy zirtex a vse ustoupilo, teplotu nemel tlak normalni je silene unaveny a ma velky zapach z ust stezoval si ze ho dnes opet dost bolelo v zadech. Za posledni mesic ma velke problemy v praci tak si rikam jestli to nemuzou zpusobovat nervy, ale neda se na ne vse svalovat :-(

Odpověď odborníka:

Spíše bych usuzovala na alergickou reakci na některou složku, tedy na injekci podanou proti bolesti. Někdy k tomu bohužel dojde a dopředu to nejde odhadnout. Při alergiecké reakci určitě Zyrtec nebo Dithiaden, nepodceňovat a znát lék, po kterém došlo k reakci. Tuto látku již nikdy nepodávat! Co se týče bolestí zad, ty by mohly souviset se stresem a zátěží, proto dopočuji trochu zvolnit, změnit životosprávu, režim dne, upravit stereotypy práce apod. Pokud se objevila reakce na léky, je vhodnější šetrná rehabilitace. Přeji pěkný den a brzké uzdravení.

MUDr. Nela Šrámková
MUDr. Nela Šrámková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře, Praha 8

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: