Reakce po očkování

Dobrý den, Dva dny po třetí dávce očkovací látky proti tetanu jse mi začali objevovat svedive jakoby stipance od komárů velikosti od 1 cm do 10 cm. Po dvou týdnech jsem byla u obvodního lékaře , s tým že mi řekl ze mam na něco alergií. Doporučil užívat zodak. Už je to cca měsíc a půl , příznaky přetrvávají , několikrát jsme měla i o otekly ret. Všimla jsem si ze pri výrazných oriznacich se mi objeví boulicka v místě vpichu po tetanovce. Myslíte ze to nám opravdu jenom novovznklou alergii nebo to může souviset s ockovanim?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je obtížné na dálku hodnotit Váš zdravotní stav, nicméně nelze vyloučit souvislost s očkováním proti tetanu, ani alergické projevy jiného původu. Pokud Vaše potíže neustupují ani při doporučené medikaci, vyhledejte Vašeho lékaře znovu.Otoky rtů nelze podceňovat. Přeji hodně zdraví.

MUDr. Hana Ševčíková
MUDr. Hana Ševčíková

Specializace: Vakcinace a cestovní medicína
Pracoviště: Avenier, a.s., Centrum očkování a cestovní medicíny Ostrava - Hornická poliklinika

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: