Reakce po ockovani hexavakcina+pneumokok naraz

Dobrý den, čeká nás třetí očkování hexavakcina+prevenar13. Syn je naprosto zdravý a dobře prospívající. Po předchozích dvou očkováních (1.očkování ve 3.měsících, 2.očkování ve 4.měsíci) měl výraznou reakci na očkovaní - břečel, šel špatně utišit, měl horečku poprvé 39,2, po druhém očkování 39,0, horečka vždy po podání paralenu čípek ustoupila, druhý den už byla jen zvýšená teplota a podrážděnost. Je možné třetí dávku očkování rozdělit tak, že nejdřív by dostal hexavakcínu a prevenar 13 by dostal až 2 týdny poté, i když to bylo předtím podáváno naráz? Je možné nějak jinak těmto reakcím po očkování předejít? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Když vakcíny rozdělíte, je možné, že bude mít febrilní reakci dvakrát. Takže bych to příliš nedoporučovala a dítěti můžete již po vakcinaci preventivně podat třeba ibuprofen (ještě než se objeví reakce, a dále každých 6 hodin).

 
Líbí se vám odpověď?
-45 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
zkušenost u nás | Od: elena | 3.4.2013 10:01
mně doktorka taky říkala, že je lepší dát obě najednou, že je vždy individuální, zda teplota vyskočí či ne. hned v ordinaci mi doporučila, ať is koupím nurofen kapičky, a kdyžtak mám dát po šesti hodinách - ale jen pokud bude teplota vyšší než 38. naštěstí to máme za sebou a zatím nic..ale říkala, že reakce může být i za 3 dny...myslím, že se klidně může stát, že při první dávce reakce je a pak to bude ok a opačně.no držím palce

reagovat
re:zkušenost u nás | Od: Zlatka | 29.5.2014 08:42
Snažím se naší doktorce důvěřovat a vždy se s ní o všem poradit. Také jsme dali obě očkování najednou, jak se to dělá i u ostatních dětí. Domů jsme koupili Nurofen sirup a byli jsme v klidu. Reakce sice nebyla, za to jsme Nurofen využili o 14 dní později, když byla malá nachlazená.
reagovat
re:zkušenost u nás | Od: Jíťa | 3.3.2014 19:23
Ano, podstoupili jsme to samé - hexa + prevenar - a malá byla trochu plačtivější a teplota byla večer před spaním lehce nad 38´C - tak jsme na doporučení doktorky dali Nurofen sirup pro děti - zabral rychle a dcera spala klidně celou noc.
Druhý den byla spavější, byla jsem ale ráda, že se prospí ... pak už bylo vše naprosto ok. Já bych tyto dvě očkování nerozdělovala, doktorce věřím, že to má vyzkoušené ;)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: